Бесіди і інструкції з безпеки життєдіяльності дітей в дошкільному підрозділі
У представленому розділі розглядається безпека життєдіяльності дітей в дощкільному підрозділі (дитячому садку), організація цієї роботи вихователями, даються необхідні рекомендації, інструкції та інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності для вихованців дошкільних навчальних закладів України.
З дітьми дошкільного віку необхідно проводити бесіди з безпеки життєдіяльності, пояснювати правила безпеки життєдіяльності дітей у дошкільному підрозділі, особливо під час занять в групі, у спортивній залі дитячого садку, на майданчику, а також під час екскурсій та прогулянок на свіжому повітрі.
Важливим є проведення інструктажів з БДЖ за інструкціями з охорони праці та безпеки життєдіяльності при виконанні дітьми дошкільного підрозділу робот з ножицями, голкою, клеєм, при малюванні олівцем або фарбами, при прийманні їжі, зі спортивним інвентарем на заняттях фізичною культурою, а також з музичними інструметами у музикальній залі дитячого садку.
Інструкції з безпеки життєдіяльності для дітей дошкільного підрозділу
Ми пропонуємо прості для сприйняття інструкції з безпеки життєдіяльності дітей для проведення вихователями дошкільного підрозділу бесід про безпеку поведінки в дитячому садку і на його території, на вулиці, вдома, на водоймищах і кризі, при поводженні з незнайомими людьми, рослинами і тваринами, грибами і так далі.
Мета будь-якої інструкції або бесіди з безпеки життєдіяльності в дошкільному підрозділі - зберегти здоров'я дітей дошкільного віку, узабезпечити від травмувань, попередити їх небезпечні дії та вчинки під час перебування у дитячому садку під наглядом вихователів, вдома або на вулиці, у громадських місцях та транспорті, побутів установах.
Інструкції з охорони праці для дітей дошкільного підрозділу
Дуже важливо вихователям проводити інструктажі з БЖД з дітьми дошкільного підрозділу, використовуючи на заняттях малювання, цікаві презентації, ігрову форму подання правил безпеки життєдіяльності. Інструкції рекомендується читати і пояснювати дітям у формі бесіди, наводячи приклади.
Дітям - вихованцям дошкільного підрозділу необхідно також розповідати у формі бесід про пожежну безпеку, електробезпеку, про правила дорожнього руху, про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях.