Інструкція з безпеки життєдіяльності для учасників освітнього процесу щодо дотримання обмежень задля запобігання поширенню COVID-19 в умовах воєнного стану

 РІЧИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАБРОДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

  ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                              Наказ № 132 від 01.09.2022

     Інструкція з безпеки життєдіяльності № ___

для учасників освітнього процесу

щодо дотримання обмежень задля

запобігання поширенню COVID-19

в умовах воєнного стану

1.Загальні положення

1.1 Інструкція з безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу в умовах воєнного стану поширюється на всіх учасників освітнього процесу та працівників закладу.

        1.2. . Інструкція про дотримання правил безпеки життєдіяльності під час воєнного стану, розроблена у відповідності до Закону України "Про охорону праці" № 2695-XII від 14.10.92, в редакції від 19.08.2022, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України в редакції від 30.03.2017, з урахуванням Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 26.12. 2017 № 1669, постанови Верховної Ради України Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз від 20.10.2020, відповідно до Указу президента №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», інструктивно-методичних рекомендацій організації освітнього процесу у 2022-2023 н.р.

1.3. Інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки життєдіяльності для учасників освітнього процесу та працівників закладу під час воєнного стану.

1.4. Даний інструктаж з правил безпеки під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану проводять класні керівники з учнями свого класу в день початку занять.

1.5. Даний інструктаж проводить відповідальна особа з працівниками закладу.

1.4. У спеціальних журналах робиться відмітка про проведення інструктажу і ставляться підписи особи, що проводила інструктаж та інструктованої особи.

2. Дотримання обмежень задля запобігання поширенню COVID-19

      У зв’язку з воєнним станом скасовано зонування території України за рівнем епідемічної небезпеки, крім того, вакцинація зараз не обов’язкова, а рекомендована. Карантин, запроваджений через пандемію коронавірусу COVID-19 продовжено до 31 грудня (постанова КМУ набрала чинності 23 серпня в "Урядовому кур'єрі" № 182 опубліковано постанову КМУ від 19.08.2022 р. № 928)

         2.1 З метою запобігання поширенню на території України ГРВІ COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами) необхідно, за

можливості, дотримуватись наступних правил :

– в громадських місцях носити медичну маску або респіратор (перед

тим, як одягати маску, вимити руки з милом або обробити їх спиртовмісним розчином; одягати маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою; не торкатися маски під час використання; в разі дотику, обробити руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом; не використовувати одноразові маски повторно; безпечно знімати маску, торкаючись її тільки ззаду (не торкатися передньої частини маски; використану маску відразу викинути у спеціальний контейнер для сміття);

– уникати місць з великим скупченням людей;

– обов’язково звернутися за медичною допомогою якщо ви перебуваєте

в групі ризику або маєте наступні симптоми: підвищення температури більше 38,5ᴼ С; утруднене дихання, кровохаркання, ядуха; сплутаність свідомості;

– частіше провітрювати приміщення, доступ чистого повітря

перешкоджає розповсюдженню вірусів;

– регулярно протирати дезінфікуючим засобом усі поверхні, а також

дверні ручки, стільниці, клавіатуру, телефон тощо;

– регулярно мити руки з милом протягом 30- 40 секунд або обробляти їх

спиртовмісним засобом;

– дотримуватися дистанції від людей на відстані мінімум 1,5-2 метра,

особливо, якщо у них кашель, нежить;

– перебуваючи не в дома не чіпати руками обличчя, щоб не перенести

вірус з поверхні рук до організму;

– дотримуватися правил респіраторної гігієни: при кашлі або чханні

прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; використану серветку відразу викинути у контейнер для сміття;

– ретельно мити овочі, фрукти, ягоди; піддавати термічній обробці

м’ясо, птицю, рибу, яйця; купувати упаковані продукти;

– уникати будь-яких контактів з бродячими котами, собаками, птахами,

гризунами, кажанами;

– пройти лабораторне дослідження, якщо ви мали контакт з людиною

хворою на COVID – 19.

3. Завершальні положення інструкції.

3.1. Перевірка і перегляд інструкції з безпеки життєдіяльності під час воєнного стану повинна здійснюватися не рідше одного разу на 5 років.

3.2. Якщо протягом 5 років з дня затвердження (введення в дію) даної інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час воєнного стану умови не змінюються, то її дія автоматично продовжується на наступні 5 років.

3.3. Відповідальність за своєчасне внесення змін і доповнень, а також перегляд даної інструкції даної інструкції покладається на відповідальну особу з питань охорони праці в освітньому закладі.

Інструкцію розробив:

відповідальний за охорону праці,

заступник директора ______________Валентина КОСТЮЧИК

з навчально-виховної роботи (підпис)

З інструкцією ознайомлений (а) _______________________

«___»___________20___р. (підпис)