Інструкція з пожежної безпеки в приміщенні шкільної бібліотеки

 

РІЧИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАБРОДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

 

                                                                                       ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                        Наказ №_____
від___________

                                                                                       Директорка Річицького ліцею

                                                                                        __________________________

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ № ____

в приміщенні шкільної бібліотеки

 

1.  Загальні положення

1.1. Дана інструкція розроблена відповідно до Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 15.08.2016 № 974 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України        08 вересня 2016 р. за № 1229/29359.

1.2.  Ця Інструкція встановлює порядок і способи забезпечення пожежної безпеки, обов'язки й дії завідуючого бібліотекою у разі виникнення пожежі, порядок оповіщення людей та повідомлення про неї Державну службу з надзвичайних ситуацій, евакуації людей і матеріальних цінностей, застосування засобів пожежогасіння та взаємодії з Державною службою з надзвичайних ситуацій.

 

2.  ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

2.1. Експлуатувати електромережі, електроприлади й апаратуру тільки в справному стані, враховую­чи вказівки та рекомендації підприємств-виробників.

2.2. Постійно утримувати евакуаційні шляхи й виходи вільними; приміщення в чистоті.

2.3. Не допускати захаращування підступів до засобів пожежогасіння, пожежного інвентарю та інструментів не за призначенням.

2.4. Забороняється використовувати електрообладнання із пошкодженою ізоляцією, зберігати біля них легкозаймисті матеріали, обгортати папером або тканиною електричні лампи.

 

3.  У СЛУЖБОВИХ ТА ПІДСОБНИХ ПРИМІЩЕННЯХ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ

3.1.  Використовувати електрощитові, венткамери й інші технічні приміщення не за призначенням, зберігати в них меблі та інші сторонні предмети. Застосовувати саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжниках, прокладати електричні проводки й кабелі транзитом через приміщення та експлуатува­ти світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами).

3.2. Пристосовувати вимикачі, штепсельні розетки для підсушування одягу та інших предметів, об­гортати електролампи й світильники, заклеювати ділянки електропроводки тканиною, папером.

3.3. Використовувати у приміщеннях електрокип'ятильники, чайники та ін. (окрім місць, спеціально відведених і обладнаних для цього), залишати без нагляду увімкнені в електромережу комп'ютери, монітори, копірувальну техніку тощо.

3.4. Палити й застосовувати в приміщеннях відкритий вогонь (паяльні лампи, факели тощо), спалю­вати відходи, пакувальні матеріали, проводити зварювальні та інші вогневі роботи під час перебування людей у приміщенні й без оформлення відповідного дозволу.

 

4. ПЕРЕД ЗАКРИТТЯМ ПРИМІЩЕНЬ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

4.1.  Зачинити вікна, відключити освітлення, електроживлення приладів та обладнання.

4.2. Працівнику оглянути приміщення, переконатися у відсутності порушень, що можуть призвести до пожежі, й тільки після цього замкнути двері. У разі виявлення порушень повідомити керівника закладу або заступника керівника, який його заміщає.

 

 

5.  ПОРЯДОК ДІЙ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ

5.1. У разі виникнення пожежі дії завідуючого бібліотеки мають бути спрямовані на створення безпеки людей, їх евакуацію та рятування.

5.2. Кожен працівник, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, підвищення температури в приміщенні тощо), зобов'язаний: негайно повідомити про це за тел. 101 до Державної служби з надзвичайних ситуацій (при цьому слід чітко назвати адресу об'єкта, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище).

5.3. Розпочати самому й залучити інших осіб до евакуації людей із будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації.

5.4. Спові­стити про пожежу керівника закладу або заступника керівника, який його заміщає.

5.5. Організувати зустріч підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій, вжити заходів до гасіння пожежі наявними в установі засобами пожежогасіння.

5.6. Під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:

         - з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін;

         - не залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі до її ліквідації;

         - евакуацію людей слід починати з приміщення, в якому виникла пожежа, і суміжних з ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння;

         - дітей слід евакуювати в першу чергу;

         - ретельно перевірити всі приміщення, чи не залишились у небезпечній зоні діти;

         - виставити пости безпеки біля входу, щоб діти та працівники не повертались туди, де виникла пожежа;

         - при гасінні слід намагатися в першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;

         - слід утримуватись від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла, щоб зменшити ймовірність поширення вогню і диму до суміжних приміщень. Залишаючи приміщення, що постраждало від пожежі, необхідно зачинити всі двері і вікна.

 

 

 

 

 

 

Інструкцію розробив:

відповідальний за охорону праці,                    

заступник директора                           _______________________                     В.Д. Костючик

з навчально-виховної роботи                             (підпис)

З інструкцією ознайомлений (а)         _______________________

«___»___________20___р.                                  (підпис)