Інструкція з безпеки життєдіяльності для учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану

 

РІЧИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАБРОДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

 

  ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                                              Наказ №_____від___________

 

 

Інструкція з безпеки життєдіяльності №____

для учасників освітнього процесу

під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану

 

1.Загальні положення

1.1 Інструкція з безпеки життєдіяльності під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану поширюється на всіх учасників освітнього процесу та працівників закладу.

        1.2. Інструкція про дотримання  правил безпеки життєдіяльності під час воєнного стану, розроблена у відповідності до Закону України "Про охорону праці" № 2695-XII від 14.10.92, в редакції від 19.08.2022, на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України в редакції від 30.03.2017, з урахуванням Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 26.12. 2017 № 1669,  відповідно до Указу президента №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», інструктивно-методичних рекомендацій організації освітнього процесу у 2022-2023 н.р.

1.3. Інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки життєдіяльності для учасників освітнього процесу та працівників закладу під час воєнного стану.

1.4. Даний інструктаж з правил безпеки під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану проводять класні керівники з учнями свого класу в день початку занять.

1.5. Даний інструктаж проводить відповідальна особа з працівниками закладу.

1.4. У спеціальних журналах робиться відмітка про проведення інструктажу і ставляться підписи особи, що проводила інструктаж та інструктованої особи.

        2. Правила поведінки здобувачів освіти під час дистанційного навчання.

2.1 Приєднуємось до уроку за 5-10 хв. до його початку за посиланням, яке буде викладене у групі  Viber, або в щоденнику  на порталі «Нові знання».

2.2 Як тільки починається урок мікрофон вимикаєте, і не вмикаєте поки вчитель не попросить.

2.3. Якщо вчитель просить відповісти конкретного учня, то включи мікрафон і дай відповідь.

2.4. Якщо під час уроку у вас є будь-які питання, які стосуються теми уроку, їх можна написати в чаті відео уроку. Вчитель, як тільки помітить повідомлення, відразу прокоментує його.

2.5.  Сфокусуйтесь, якщо під час уроку ви відволікаєтесь, то ваша увага розсіюється і не засвоюються якісно нові знання.

2.6. Слухайте уважно вчителя і відповіді своїх однокласників так, ніби це звичайний урок в школі, де всі бачать, чим ви зайняті на уроці.

2.7. Включити камеру щоб ідентифікуватися.

2.8. Малювати на екрані без прохання вчителя заборонена. Це відволікає вас, однокласників і вчителя.

2.9. Користуйтесь функцією «підняти руку» або просто піднести руку, щоб задати запитання або відповісти на запитання вчителя.

3. Правила поведінки педагогічних працівників та здобувачів освіти під час онлайн уроку коли лунає сигнал «Повітряна тривога».

3.1. Спокійно повідомте учням, що оголошено сигнал «Увага всім повітряна тривога».

3.2. Акцентуйте увагу учнів фразою «Ви йдете в безпечне місце, встановлене за правилами вашої сім’ї».

3.3 Акцентуйте увагу учнів фразою «Натисніть кнопку «Вийти з конференції»» та кнопку «Виключення комп’ютера».

3.4. Акцентуйте увагу учнів фразою «Після сигналу «Відбій тривоги»» доєднайтесь до занять за розкладом.

3.5. Дочекайтесь щоб усі учні, які є слухачами, вийшли з онлайн-зв’язку.

4. Завершальні положення інструкції.

4.1. Перевірка і перегляд інструкції з безпеки життєдіяльності під час воєнного стану повинна здійснюватися не рідше одного разу на 5 років.

4.2. Якщо протягом 5 років з дня затвердження (введення в дію) даної інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час воєнного стану умови не змінюються, то її дія автоматично продовжується на наступні 5 років.

4.3. Відповідальність за своєчасне внесення змін і доповнень, а також перегляд даної інструкції даної інструкції покладається на відповідальну особу з питань охорони праці в освітньому закладі.

 

 

Інструкцію розробив:

відповідальний за охорону праці,                    

заступник директора               ______________Валентина КОСТЮЧИК

з навчально-виховної роботи         (підпис)

 

З інструкцією ознайомлений (а)         _______________________

«___»___________20___р.                                  (підпис)