Інструкція з охорони праці при перевезенні вихованців автомобільним транспортом

РІЧИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАБРОДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ



                                                                                                              ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                                              Наказ №_____від___________
                                                                                                              Директорка Річицького ліцею
                                                                                                              __________________________

Інструкція з охорони праці № _______
При перевезенні вихованців автомобільним транспортом

1. Загальні вимоги безпеки при перевезенні.
1.1. Перевозити вихованців автомобільним транспортом дозволяється особам у віці 20 років і старше, які вивчили інструкцію з охорони праці при перевезенні вихованців автомобільним транспортом, пройшли інструктаж з охорони праці, медогляд, мають посвідчення водія 1 або 2 класу, категорії Д, Е та безперервний стаж роботи водія не менше трьох останніх років.
1.2.
До небезпечних факторів при перевезенні відносяться:
  • отримання травм під час посадки або висадки із автобуса на проїжджій частині дороги іншим транспортним засобом, що рухається.
  • травмування під час порушення правил дорожнього руху або при використанні технічно несправних транспортних засобів;
  • травмування у разі різкого гальмування автобуса;
  • травмування у дорожньо-транспортних пригодах.
1.3. Під час перевезення автобусом, дітей необхідно супроводжувати двом працівникам дошкільного навчального закладу, на яких покладено відповідальність за життя і здоровʼя дітей. Батьки дітей не є супроводжуючими, на них не може бути покладена відповідальність за забезпечення безпеки при перевезенні.
1.4. Автобус, призначений для перевезення вихованців, повинен мати спереду і позаду попереджувальний знак «Діти», а також вогнегасник та медичну аптечку.
1.5. Водій автобуса повинен суворо дотримуватися справжньої інструкцїю, а також інструкції з пожежної безпеки для автотранспортного засобу.
1.6.
При ДТП з отриманням травм дітьми, відповідальна за перевезення дітей особа зобов'язана:
  • телефоном або через проїжджаючих водіїв доповісти про подію адміністрації дошкільного навчального закладу, до ДАІ та медичного закладу;
  • за необхідності, вжити термінових заходів щодо евакуації дітей з місця ДТП та організувати доставку постраждалих до найближчого медичного закладу.
1.7. Здійснюючи перевезення вихованців, слід суворо дотримуватися встановленого порядку перевезення і правил особистої гігієни.
1.8. Особи, що допустили невиконання або порушення правил, встановленних інструкцією з охорони праці при перевезенні вихованців автомобільним транспортом, несуть відповідальність згідно із законодавством.
2. Вимоги безпеки перед виїздом.
2.1. Перевезення вихованців дозволяється виклчно за письмовим наказом керівника навчального закладу, наказ доводиться до відповідальних за перевезення під розпис.
2.2. З метою забезпечення безпеки перевезення, адміністрація дошкільного навчального закладу, не пізніше ніж за три дні до виїзду, письмово повідомляє органи ДАІ про перевезення дітей.
2.3.
Відповідальні за перевезення дітей особи повинні:
  • пройти цільовий інструктаж за правилами перевезення дітей із записом у журналі реєстрації інструктажів з охорони праці;
  • мати дієві засоби мобільного зв'язку, список дітей, завірений керівником навчального закладу, копію повідомлення органів ДАІ про перевезення.
  • провести інструктаж вихованців про правила поведінки під час перевезення з обов'язковою реєстрацією у журналі реєстрації інструктажів.
  • упевнитися в технічній справності автобуса, ознайомившись із подорожнім листом та оглянувши автобус.
  • переконатися в наявності на автобусі спереду та позаду попереджувального знаку «Діти», а також перевірити наявність в автобусі вогнегасника та медичної аптечки.
2.4. Кількість пасажирів автобуса має відповідаи кількості посадкових місць. Стояти в проходах між сидіннями не дозволяється.
2.5. При укладенні договорів з туристичними фірмами і власниками автотранспорту, включити їх відповідальність за безпеку перевезення дітей під час екскурсії, здійснення ними належного контролю за умовами перевезення дітей автобусом (наявність ліцензії власника транспорту, проходження техогляду та ін).
2.5. Водій автобуса повинен здійснювати посадку вихованців ДНЗ виключно з боку тротуару або узбіччя дороги.
3. Вимоги безпеки під час поїздки.
3.1. Під час руху автотранспортного засобу, дітям необхідно дотримуватися дисципліни та виконувати всі вказівки старших. Необхідно своєчасно інформувати відповідального за перевезення дітей або його заступника про погіршення стану свого здоров'я або травмування.
3.2. Під час руху автобуса забороняється стояти і ходити по салону автобуса, забороняється висовуватися з вікон і виставляти у вікна руки.
3.3. Швидкість руху автобуса під час перевезення вихованців повинна бути не більше 60 км/год.
3.4. У світлий час доби перевезення вихованців здійснюється з включеним ближнім світлом фар.
3.5. Не допускається перевезення в автотранспортному засобі сторонніх осіб та заборонених до перевезення предметів (колючих і ріжучих, газових балончиків, скляних пляшок, легкозаймистих і горючих речовин, піротехнічних виробів тощо).
3.6. Щоб уникнути травмування у разі різкого гальмування автобуса, потрібно упертися ногами в підлогу салону і руками міцно триматися за поручень, який знаходиться попереду сидіння.
3.7. Під час поїздки дотримуватися положень інструкції з перевезення вихованців автомобільним транспортом.
3.8. Перед нерегульованим залізничним переїздом, зупинити автотранспортний засіб, переконатися в безпеці проїзду через залізницю, а потім продовжити рух.
3.9. При перевезенні вихованців двома і більше автобусами, колона повинна супроводжуватися співробітниками ДАІ.
3.10. Заборонено перевозити дітей у темний час доби, під час ожеледиці, в умовах обмеженої видимості (туман, дощ, снігопад, хуртовина тощо), при штормовому попередженні, а також при обґрунтованій забороні поїздки органами ДАІ.
4. Вимоги безпеки після закінчення поїздки.
4.1. Після закінчення поїздки, водій автотраспортного засобу повинен зʼїхати на узбіччя дороги або підʼїхати до тротуару і зупинити автобус.
4.2. Виходити з автобуса вихованцям можна тільки з дозволу відповідальної особи, тільки в бік тротуару або узбіччя дороги.
4.3. Інструкцією з охорони праці при перевезенні вихованців автомобільним транспортом категорично забороняється виходити на проїжджу частину і перебігати дорогу.
4.4.
Відповідальні за перевезення дітей особи повинні:
  • звірити за списком наявність усіх вихованців;
  • доповісти керівнику дошкільного навчального закладу про завершення перевезення дітей, про відсутність травмування вихованців.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
5.1. У разі виникнення неполадок у роботі двигуна і систем автобуса, водій зобовʼязаний прийняти вправо, з'їхати на узбіччя дороги, зупинитися та вжити заходів щодо усунення неполадок. Рух автотранспортного засобу продовжити тільки після повного усунення виниклої несправності.
5.2. У разі отримання вихованцями травми, необхідно надати першу медичну допомогу потерпілому, за необхідності, доставити його до найближчого медичного закладу і доповісти про це адміністрації дошкільного навчального закладу, а також батькам потерпілого.
5.3 У разі дорожньо-транспортної пригоди, евакуювати дітей з місця ДТП, надати першу долікарську допомогу потерпілим, за необхідності, викликати швидку допомогу, відправити до найближчого медичного закладу, повідомити про подію за допомогою мобільного зв'язку в органи ДАІ та адміністрації дошкільного навчального закладу.
5.4. При загорянні двигуна або ходової частини автотранспортного засобу, необхідно негайно зупинити автобус, евакуювати дітей на безпечну відстань і повідомити про подію за допомогою мобільного зв'язку до найближчої пожежної частини та адміністрації ДНЗ
5.5. При перекиданні автобуса прийняти всі необхідні заходи до евакуації дітей із салону через запасні виходи, вікна, люки, попередньо відключивши масу.

Інструкцію розробив:

відповідальний за охорону праці,                    

заступник директора                           _______________________                     В.Д. Костючик

з навчально-виховної роботи                             (підпис)

З інструкцією ознайомлений (а)         _______________________

«___»___________20___р.                                  (підпис)