Інструкція з охорони праці при роботі з кухонною електроплитою


                                                                                                              

РІЧИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАБРОДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ



                                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                                                Наказ №_____від___________
                                                                                                                Директорка Річицького ліцею
                                                                                                                __________________________
 

Інструкція з охорони праці № ____

при роботі з кухонною електроплитою


1. Загальні вимоги охорони праці.
1.1. До самостійної роботи з кухонною електроплитою допускаються особи, не молодші 18 років, які пройшли відповідну підготовку, інструктаж з охорони праці та техніки безпеки, обов'язковий медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров'я.
1.2. Робітники, які працюють з кухонною електроплитою, повинні неухильно дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму праці та відпочинку навчального закладу, виконувати справжню інструкцію з охорони праці при роботі з кухонною електроплитою.
1.3. При постійній роботі з кухонною електроплитою, можливий вплив на працівників наступних небезпечних і шкідливих виробничих факторів:
  • термічні опіки при торканні руками нагрітої електроплити, а також опіки при контакті з рідиною або парою;
  • ураження електричним струмом при несправному або пошкодженому заземленні корпусу електроплити та відсутності спеціального діелектричного килимка на підлозі.
1.4. При роботі з кухонною електроплитою, працюючий повинен використовувати наступний спеціальний одяг і засоби індивідуального захисту: халат, фартух бавовняний, косинку або ковпак, перевірений діелектричний килимок.
1.5. Харчоблок повинен бути обов'язково обладнаний ефективною припливно-витяжною вентиляцією та витяжною парасолькою над електричною плитою.
1.6. На робочому місці обов'язково на видному місці має знаходитись медична аптечка з повним набором необхідних медикаментів і перев'язувальних засобів для надання першої долікарської допомоги при травмах.
1.7. Працівники установи зобов'язані неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння (вогнегасники, пісок), місце розташування коробки з рубильником для вимикання електроживлення на електроплиту. Приміщення з електроплитою повинні в обов'язковому порядку бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасником вуглекислотним або порошковим.
1.8. При виникненні нещасного випадку, потерпілий або очевидець нещасного випадку зобов'язаний без зволікання повідомити про це адміністрації навчального закладу. При несправності або пошкодженні кухонної електроплити, відразу припинити виконувану роботу і повідомити про це адміністрації навчального закладу.
1.9. Під час виконання роботи необхідно постійно дотримуватися правил носіння спецодягу, користування засобами індивідуального і колективного захисту, систематично дотримуватися правил особистої гігієни, утримувати своє робоче місце та електроплиту в чистоті.
1.10. Особи, які не виконали або порушили дану інструкцію з охорони праці при роботі з кухонною електроплитою, притягуються до дисциплінарної відповідальності у відповідності із затвердженими правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу і, за необхідності, підлягають позаплановій перевірці знань норм, правил і вимог охорони праці.
2. Вимоги охорони праці перед початком роботи.
2.1. Надягти спецодяг, волосся заправити під косинку або ковпак. Перевірити наявність на підлозі біля кухонної електроплити спеціальних діелектричних килимків.
2.2. Перевірити наявність ручок пакетних перемикачів електроплити і відсутність яких-небудь ушкоджень на них, а також надійність приєднання захисного заземлення до корпусу електроплити.
2.3. Акуратно включити витяжну вентиляцію для електроплити і переконатися в її нормальній роботі.
3. Вимоги охорони праці під час роботи з кухонною електроплитою
3.1. Під час роботи з кухонною електроплитою необхідно встати на діелектричний килимок і включити кухонну електроплиту, при цьому переконатися в нормальній та стабільній роботі її нагрівальних елементів.
3.2. Для приготування їжі використовувати тільки емальований посуд або посуд з нержавіючої сталі. Не рекомендується використовувати при приготуванні їжі алюмінієвий посуд. Заборонено використовувати емальований посуд зі зколотою емаллю.
3.3. Будь-які каструлі або баки заповнювати рідиною не більше 3/4 від їх обсягу, щоб рідина, яка закіпає, не вихлюпувалася і не переливалася, тим самим не заливала електроплиту.
3.4. Кришки гарячого посуду на електроплиті брати тільки рушником або прихваткою і відкривати тільки від себе, щоб не отримати опіки паром.
3.5. При знятті посуду з гарячою рідиною з електроплити, дотримуватися особливої обережності, бути уважним, брати посуд тільки за ручки рушником або прихваткою. При використанні електроплити в харчоблоці, баки місткістю понад 10 л знімати з електроплити і ставити на неї тільки вдвох.
3.6. Для запобігання опіків рук бризками окропу або парою при перемішуванні гарячої рідини у посуді на електроплиті, використовувати ложки або ополоники з довгими ручками.
3.7. Сковорідки ставляться або знімаються з кухонної електроплити тільки за допомогою сковородників.
4. Вимоги охорони праці після закінчення роботи.
4.1. Вимкнути кухонну електроплиту і, тільки після її повного остигання, ретельно вимити гарячою водою.
4.2. Провести або переконатися у проведенні вологого прибирання в приміщенні, вимкнути витяжну вентиляцію для електроплити.
4.3. Зняти спецодяг, покласти цого до відведеного місця зберігання, ретельно вимити обличчя й руки з милом.
5. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях.
5.1. При виникненні несправності або поломки в роботі кухонної електроплити, а також при пошкодженні захисного заземлення її корпусу, необхідно припинити виконувану роботу і вимкнути електроплитку. Роботу дозволяється розпочати тільки після повного усунення несправності.
5.2. При виникненні короткого замикання, загоряння електрообладнання кухонної електроплити, негайно знеструмити її та приступити до гасіння пожежі за допомогою вуглекислотного або порошкового вогнегасника.
5.3. При отриманні травми, терміново надати першу долікарську допомогу потерпілому, за необхідності, відправити його до найближчого медичного закладу, повідомити про це адміністрації навчального закладу.
5.4. При ураженні електричним струмом, негайно вимкнути електроплитку від електричної мережі, надати потерпілому працівникові першу долікарську допомогу, при відсутності у потерпілого дихання і пульсу, зробити штучне дихання і непрямий масаж серця до моменту відновлення дихання і пульсу або до приїзду швидкої допомоги. Ця інструкція з охорони праці при роботі з кухонною електроплитою вимагає відправити потерпілого до найближчого медичного закладу.

Інструкцію розробив:

відповідальний за охорону праці,                    

заступник директора                           _______________________                     В.Д. Костючик

з навчально-виховної роботи                             (підпис)

З інструкцією ознайомлений (а)         _______________________

«___»___________20___р.                                  (підпис)